Önder Pekcan’a “Emeritus Profesör” Ünvanı

6 Şubat 2020

Prof. Dr. Önder Pekcan’ın onuruna düzenlenen Emeritus Profesörlük Töreni, 6 Şubat 2020, Perşembe günü, Mütevelli Heyeti Başkanı Can Has, Kadir Has Vakfı Başkanı Nuri Has ve mütevelli heyeti üyelerinin katılımıyla D Blok Büyük Salon’da gerçekleşti. Törende, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Önder Pekcan “Emeritus Profesör” ünvanını aldı.

Törenin açılış konuşmasını Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz yaptı. Prof. Feyiz, Emeritus ünvanı alan Önder Pekcan’a; bilgi ve deneyimleri, özgün bakış açısıyla Kadir Has Üniversitesi’ne kattığı değerler için teşekkür etti.

Prof. Pekcan’ın yakın arkadaşları, iş arkadaşları ve öğrencileriyle yapılan söyleşilerden oluşan kısa bir filmin de izlendiği törene Prof. Pekcan’ın ailesi, doktora öğrencileri, yakın dostları ve çalışma arkadaşları katıldı. “Emeritus Yolculuğu – Perde Arkası!” başlıklı sunumuyla alternatif bir sunum yapan Prof. Pekcan da yaşamındaki önemli dönüm noktalarını esprili bir dille anlattı.

2

1

Leave A Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir